Sziasztok!
A múlt heti inspirációs bejegyzésemet követve jövök nektek ezúttal egy második résszel ugyanarról a témáról, méghozzá a Bory-várról, hiszen annyi látnivalót találhat az ember egy helyen, hogy egy rövidke bejegyzés egyáltalán nem elég!
Ahogy írtam, a várban rengetegféle műalkotásra bukkanhatunk: Bory Jenő felesége, Komócsin Ilona, aki számára tulajdonképpen a vár készült, festőművész volt, ezért a várban 3 műterem is található. Ma ezek egy része a múzeum részei, mi is megcsodálhatjuk a Bory-család (és más magyar festők által) készített műremekeket.
Rengeteg portré található itt Bory feleségéről, Ilonáról, illetve lányaikról is. A képek rendezetlen összevisszaságban, padlótól a plafonig beborítják a helyiségeket, itt-ott szobrokkal megtűzdelve. Igaz, ez a részleg most már a látogatóknak van fenntartva, mindenesetre tökéletesen el lehet képzelni, hogyan is nézhetett ki anno a Bory-család műterme.
Ami engem még megragadott a várban, az a Zászlós torony belseje volt: a csigalépcső, ami felfelé fut és a festett korlát csodás hangulatot teremet: a torony pont annyira magas, hogy az ember még épp ne szédüljön el, mire felér. A kazamatától számítva a legfelső toronycsúcs között harminc méter található, így mondanom sem kell, hogy a kilátás utánozhatatlan.
Remélem, a Te érdeklődésedet is felkeltettem ezzel a két rövid kis szösszenettel a várról; még van legalább egy hónap a jó időből, a Bory-várat így mindenképp érdemes útba ejteni és a saját szemeddel is megcsodálni a felsorolt alkotásokat!